Zaznacz stronę

Sposoby na poprawę humoru

Pochmurna pogoda, gorszy dzień w pracy, kolejna kłótnia o drobnostki z ukochaną osobą? I od razu humor może się popsuć…

  • Na pogodę nie masz wpływu – po co przejmujesz się czymś na co nie masz wpływu?
  • Gorszy dzień w pracy? – Jutro też jest dzień. Pamiętaj, że jeśli coś poszło nie po Twojej myśli (a czy wszystko do tej pory szło idealnie?) to cokolwiek by się nie działo, wszystko da się odrobić.
  • Kłótnia z ukochaną osobą? Ochłoń i porozmawiaj. Rozmowa, przeprosiny lub po prostu łagodniejszy ton głosu da zarówno Tobie jak i drugiej osobie pewność, że chcecie dojść do porozumienia. Kłótnie to normalna rzecz, a umiejętność rozmowy z ukochaną osobą to klucz do wszystkiego.

Jeśli cokolwiek psuje Ci humor i za każdym razem Twoje samopoczucie idzie w dół, pomyśl sobie czy za kilka lat ta rzecz, ta sytuacja będzie miała jakiekolwiek znaczenie?

Życie ma się tylko jedno, więc nie marnuj dni na siedzenie ze smutną miną i robienie komuś albo co gorsza sobie wyrzutów, bo coś nie wyszło tak jak sobie zaplanowałaś/zaplanowałeś. Najlepiej wstań i zadzwoń do kogoś kogo kochasz, z kim się przyjaźnisz się, kogoś kto Cię doskonale zna. Mimo, że masz tendencje do odreagowywania nawet jeśli ta osoba nie zawiniła, wiedz że to przejdzie, ale potrzebujesz do tego bodźca i doskonałym rozwiązaniem będzie obecność drugiej osoby.

Oprócz tego poniżej przedstawiam

 

TOP najlepszych sposobów na poprawę humoru          i samopoczucia:

1. Nie bądź uparty i nie podchodź do wszystkiego zbyt ambicjonalnie.

Znasz definicje trudnego klienta? Beton nie Klient, nic mu się nie da przetłumaczyć? A zastanów się jaki Ty jesteś w pracy bądź w życiu codziennym? Jesteś osobą, która analizuje wypowiedz drugiej strony czy wręcz przeciwnie jeśli przekonałeś się o słuszności swojego zdania nic już nie da Ci się powiedzieć? Zastanów się i przy kolejnym problemie bądź „kłótni” i pomyśl sobie “po co mam psuć humor sobie i przy okazji innej osobie”?

 

2. Uśmiechnij się.

Podejdź do lustra i uśmiechnij się do siebie. Cokolwiek by się nie działo zrób to. Zauważysz, że dzięki temu zyskasz promienny wygląd, a widząc siebie taką humor od razu się polepszy. Uśmiechaj się do ludzi, a oni odwdzięczą się tym samym. Niestety jest to rzadkie zjawisko, jeśli ktoś się na nas patrzy tym bardziej obca osoba, to zazwyczaj myślimy, że coś z nami nie tak. Prawda jest taka, że jeśli uśmiechniesz się do tej osoby, zarówno Tobie jak i drugiej stronie będzie przyjemniej mijał dzień.

 

3. Ruszaj się.

Nie od dziś wiadomo, że ruch wyzwala endorfiny. Dodatkowo jeśli masz gorszy dzień najgorsze co możesz zrobić to zaszyć się na kanapie z pudłem lodów i czekoladkami. Wyjdź na siłownie lub chociaż na spacer, zaczerpnij świeżego powietrza, złap kilka promieni słonecznych – to na pewno ułatwi znalezienie odpowiedniego rozwiązania problemu i pomoże w walce z gorszym humorem.

 

4. Jeśli masz możliwość – zdrzemnij się.

Nie zachęcam do drzemania w pracy, ale jeśli jesteś już w domu zamknij oczy, staraj się uspokoić oddech i bicie serca. Nie dość, że będziesz bardziej spokojny to dodatkowo krótka drzemka sprawi, że będziesz bardziej efektywny i chętny do działania. Zamknij się w sypialni, delikatnie zasłoń firanki i utnij sobie od 15 do 30 minut drzemki. Po przebudzeniu Twój mózg będzie pracował znacznie lepiej i zupełnie inaczej spojrzysz na świat. Pamiętaj, że zły nastrój często jest efektem zmęczenia lub niewyspania.

5. Spraw sobie przyjemność.

Gorszy dzień, kłótnia, problemy w pracy? To co? Coś słodkiego! A nie lepszym pomysłem byłoby kupienie sobie czegoś ładnego, w czym poczujesz się piękna i pewna siebie? Sukienka, buty, biżuteria? Oczywiście pamiętaj, że we wszystkim trzeba znaleźć umiar, bo w takich sytuacjach łatwo popaść w uzależnienie…a nie chcemy wydać wszystkich oszczędności, prawda?

 

 6. Jedz z głową przy dobrej muzyce.

Ustaliliśmy już, że gorszy dzień kojarzy się z pudłem czekoladek i z reguły z niezdrowymi przekąskami. Takie rozwiązanie do niczego nie prowadzi, złe samopoczucie po kilku paczkach chipsów dodatkowo Cię dobije. Brzmi banalnie, ale wybierz zdrowe danie, lepszy będzie nawet makaron z warzywami aniżeli paczka lodów. Wypij szklankę wody, która oczyści Twój organizm, a jeżeli po upływie czasu nadal czujesz zdenerwowanie zaparz sobie ziółek, melisy lub rumianku. Możesz zjeść przy żywej i wesołej muzyce, która dodatkowo pobudzi Cię do pozytywnego myślenia. 

 

Dodatkowo, jeżeli potrzebujesz poradę, jak zawsze zapraszam Cię tutaj!

 

Zapisz się już dziś!

Dzieki temu na bieżąco zostaniesz informowany o nowym wpisie lub promocjach!

* pole wymagane

Koszyk